Miejsce z historią

W miejscu, gdzie dziś powstaje PianoForte, wcześniej grała muzyka. W mieszczącej się tu przed wojną Wytwórni fortepianów i pianin „Małecki” budowano instrumenty, które podbijały serca miłośników muzyki goszcząc na wielkich koncertach w całej Europie i majątkach arystokracji. Siedziba wytwórni mieściła się przy ulicy Zajączkowskiej w XX w., aż do wybuchu II Wojny Światowej. Do dziś klasyczne fortepiany „Małecki” stanowią egzemplarze muzealne w Polsce i w Europie wspominając dawną świetność podczas kameralnych koncertów na niektórych wciąż działających fortepianach. PianoForte już samą nazwą nawiązuje więc do historii miejsca, w którym powstaje. „Piano forte” w języku włoskim oznacza fortepian. To słowo natomiast pochodzi od dwóch włoskich słów „forte” – głośno, oraz „piano” – cicho, które są powszechnie używane w notacji muzycznej do oznaczenia dynamiki w utworze.
Prestiżowe apartamenty w sercu Mokotowa

Przy ulicy Zajączkowskiej 3 w Warszawie powstaje PianoForte, niezwykły projekt łączący komfort z architekturą Starego Mokotowa.
Obłe kształty budynku, niezwykła elewacja, drewniane okna, przestronne balkony i przede wszystkim Park Morskie Oko- to miejsce w którym marzenia o idealnym mieszkaniu stają się rzeczywistością.
Poznaj PianoForte – apartamentowiec klasy premium, w którym elegancja spotyka się z funkcjonalnością. W budynku znajduje się 101 starannie zaprojektowanych mieszkań – od 1 do 4 pokoi, o powierzchni od 38 do 134 m². Imponująca wysokość sufitów (od 2,79 m do 3,5 m), panoramiczne przeszklenia i zaokrąglone okna tworzą przestrzeń pełną światła i niezakłóconych widoków.
W holu głównym powita Cię concierge, a unikalne płaskorzeźby autorstwa Krzysztofa Kołodziejskiego nadadzą wnętrzom artystycznego, domowego charakteru.
PianoForte – zamieszkaj w miejscu, które gra w Twoim stylu.
Przeszklone balustrady na balkonach, otwory okienne o tej samej szerokości co loggie, zapewnią mieszkańcom niezakłócony widok aż po horyzont. W każdym apartamencie znajdą się wideofony a mieszkania parterowe zostaną przygotowane do montażu zewnętrznych rolet. Ostatnie pietra będą mieć instalacje pod jednostki monoklimy.


W holu głównym o porządek i bezpieczeństwo dbał będzie concierge. W korytarzu znajda się płaskorzeźby Krzysztofa Kołodziejskiego, ukazujące formę bliskości miedzy ludźmi kojarzoną z domem.
Te oryginalne rękodzieła nadadzą wnętrzom ekskluzywnego charakteru.
Chcieliśmy, aby przestrzenie wspólne PianoForte były nie tylko funkcjonalne, ale również pełne światła i elegancji. Estetyka płaskorzeźb, zawierająca w sobie pierwiastek tajemniczości, sprzyja tworzeniu atmosfery spokoju i harmonii, co jest szczególnie istotne w przestrzeni lobby, która stanowi pierwszy kontakt mieszkańców z budynkiem. Dzięki temu, wnętrze holu zapada w pamięć, budując silne, pozytywne wrażenie. Wprowadzenie do wnętrz dzieł sztuki współczesnej to również sposób na podkreślenie indywidualnego charakteru inwestycji.


JAKUB JASIEWICZ, Architekt KAPS Architekci